Випробування проводять, з метою визначення ступіню стійкость виробу до зовнішніх впливів. Наприклад, впливу температури під час пожежі, ударів при зломі. Порядок проведення випробування та критерії оцінки встановлені у стандарті на метод випробування. Випробування важливі з багатьох причин. Але зрештою - це забезпечення безпеки людей та збереження майна.
Для випробування більшості типів виробів потрібні екстремальні умови. Такі умови створюються завдяки спеціальному
обладнанню.
Визначення класу вогнестійкості проводиться у вогневих печах. Параметри, які підтримуються у них, близькі до умов реальної пожежі. Лабораторія ПРОМКЛАСТЕР має різні типи вогневих печей. У вертикальних проводять випробуваннях стін, перегородок, дверей. У той же час, перекриття, підвісні стелі монтуються зверху горизонтальних печей. Сходові марші, колони, сейфи проходять випробування всередині печей.
Визначення класу зламостійкості (опору до зламування) виконуються на стендах ударного принципу. Наприклад, стенди, що тестують склопакети ударами сокири, падінням сталевої кулі. Стенди, що створюють динамічні та статичні навантаження на вразливі зони конструкції виробу. Такі стенди дозволяють імітувати очікувані дії з боку зловмисника та визначати тривкість до зламування.
Вогнестійкість.
Випробування та класифікація:
- балкові вироби (балки, ригелі, рами, перемички, елементи ферм, арки тощо)
- колони, стіни, сходи та їх фрагменти
- балкони та проходи
- перекриття, покриття, фальшпідлоги
Вогнестійкість.
Випробування та класифікація:
- стелі, перегородкі та ненесучі стіни
- дверні та віконні блоки ворота, люки, двері шахт ліфтів, екрани та завіси
- внутрішньовагонні протипожежні конструкцій залізничних вагонів
Вогнестійкість.
Випробування та класифікація:
- кабелі та кабельні системи
Випробування кабелів на здатність збереження електричних кіл в умовах впливу стандартного температурного режиму
Вогнестійкість.
Випробування та класифікація:
- протипожежні клапани, заслінки, решітки
- повітропроводи
- проходки інженерних комунікацій
- ущільнення лінійних швів
Випробування на вогнестійкість та класифікація легких протипожежних сховищ (сейфи, шафи), що призначені для безпечного зберігання паперових носіїв інформації
Випробування захисного скління та класифікація щодо тривкості.
Визначення класу тривкості захисних конструкцій до ручного зламування (зламостійкість)
Результати випробування на вогнестійкість застосовні до виробів, що мають однакову конструкцію. Але ж підприємство виготовляє вироби з різними розмірами, матеріалами, елементами. Тестувати кожний варіант виробленої продукції неможливо. Але й розширювати результати випробування на вироби, що мають суттєві відмінності, є неприйнятним.
Задля цього розроблено комплекс правил, які встановлюють межі допустимих відхилень — сферу прямого застосування випробування. Допустимі сферою зміни дозволено вносити у конструкцію без проведення додаткових оцінок. Сфера прямого застосування визначена стандартами на методи випробування.
Для внесення змін, що виходять поза межі сфери прямого застосування, потрібно проводити глибокий аналіз. Порядок проведення такого аналізу встановлено стандартами розширеного застосування.